Skoči na glavno vsebino

V sredo, 8. 5. 2024, se je v prijetno toplem in sončnem spomladanskem dopoldnevu na
našem šolskem igrišču odvijal prav poseben dogodek. Naša šola je v sodelovanju s Športno zvezo Koper in Olimpijskim komitejem Slovenije – Združenje športnih zvez organizirala pravo Mini olimpijado. Učencem prve triade naše šole so se na Mini olimpijadi pridružili otroci iz Centra za usposabljanje Elvira Vatovec Strunjan, s katerimi se tradicionalno srečujemo že vrsto let. Po sprejemu gostov iz Strunjana smo pričeli s protokolom po vzoru pravega otvoritvenega protokola na pravih olimpijskih igrah. Ob zvokih olimpijske himne so otroci, udeleženci Mini olimpijade, na prizorišče prinesli olimpijsko zastavo in baklo. Sledila je zaprisega športnikov, nato pa so se otroci preizkusili v različnih športnih panogah in disciplinah. Šport je namreč najboljši način, da se pozornost in energija učencev preusmeri v zdrav in produktiven način preživljanja prostega časa. Zahvala gre društvom Atletskemu klubu Koper, Kickboxing klubu Koper, Teniškemu društvu Vanganel, BC Koper, Fudokanu Akademije Slovenija, Plesni šoli Fiona, Lokostrelskemu klubu Ankaran, Balinarskemu športnemu društvu Jadran, Balinarskemu društvu Marjetica in Balinarski zvezi Slovenije, ki so poskrbela za zelo zanimive predstavitve in aktivnosti na poligonih za otroke. Učenci so se med seboj zelo spodbujali, razvijali različne gibalne spretnosti in veščine ter se nadvse zabavali v zdravem športnem duhu. Zaplesali so tudi z lisjakom Foksijem – maskoto Olimpijskega komiteja Slovenije in ambasadorjem olimpijskih vrednot. Dogodek je potekal v skladu z olimpijskimi načeli odličnosti, solidarnosti in prijateljstva. Ker smo sledili sloganu »Pomembno je sodelovati in ne vedno zmagati«, so prav vsi otroci ob koncu prejeli priznanje za uspešen nastop in udeležbo na Mini olimpijadi. Čudovit dopoldan se je zaključil še s sladkim presenečenjem.

Koordinatorica dogodka Mateja Puc

Dostopnost