V šolskem letu 2024/2025 bo naša šola ponovno sodelovala v nacionalnem projektu z mednarodno udeležbo »Pozdrav ptic miru«, ki je del UNESCO projektov in letos praznuje 20. obletnico. Cilj projekta je ozaveščanje učencev o pomembnosti miru ter spodbujanje dobrih medosebnih odnosov. Osrednja tema miru, izražena v geslu »V MIRU SO ZDRUŽENE: SANJE, LJUBEZEN, ZNANJE, SVOBODA, PRAVIČNOST IN POŠTENOST.«, bo prisotna skozi celotno šolsko leto. Slogan projekta je »Sodeluj in spremeni!« Z letošnjimi dejavnostmi želimo odgovoriti na trenutno stanje nizke kulture komunikacije v družbi ter na pojav negativnih in nestrpnih stališč. Naš cilj je izboljšati kulturo komunikacije in dialoga. Učenci bodo razvijali socialne veščine za strpno sobivanje, oblikovali kulturni dialog ter spodbujali pozitivne misli in dejanja.