V počastitev mednarodnega dneva miru, ki ga obeležujemo 21. septembra, smo se v septembru posvetili ozaveščanju o pomenu in doseganju miru. Učenci so v sklopu projekta “Pozdrav ptic miru” širili pozitivne misli in sporočila. Veliko pozornost smo namenili razvijanju socialnih veščin za strpno sobivanje ter oblikovanju kulturnega dialoga.

Petošolci so pripravili poslanico ob mednarodnem dnevu miru, učenci 5. A oddelka pa so pripravili videoposnetek v italijanščini na temo “MIR JE … LA PACE È …”

Projekti, kot je “Pozdrav ptic miru”, predstavljajo dragoceno naložbo v krepitev čustvenega in socialnega razvoja današnjih otrok in mladine, zato so še kako dobrodošli. V teku šolskega leta bomo izpeljali še veliko drugih dejavnosti za doseganje miru.