Predmet javnega razpisa

Predmet javnega razpisa je razvoj digitalnih kompetenc in temeljnih znanj RIN v inovativnih oddelkih oz. skupinah oz. programih na VIZ (v nadaljevanju: inovativni oddelek oz. skupina).

Razdeljen je v naslednje tri sklope:

SKLOP 1: Razvoj in preverjanje digitalnih kompetenc učečih se

SKLOP 2: Razvoj in preverjanje digitalnih kompetenc učečih se na osnovnih šolah s prilagojenim programom in zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami

SKLOP 3: Razvoj temeljnih znanj računalništva in informatike učečih se

Pogoji za sodelovanje oz. potencialni upravičenci

Na javni razpis se lahko kot konzorcijski partnerji (vključno s poslovodečim) prijavijo vrtci, osnovne šole, gimnazije, srednje poklicne in strokovne šole, javne višje strokovne šole in višje strokovne šole s koncesijo, osnovne šole s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, dijaški domovi, javne organizacije za izobraževanje odraslih, javni visokošolski zavodi, javni zavodi po 28. členu ZOFVI ter javni raziskovalni in infrastrukturni zavodi.

Razpisnik (institucija)

Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje

Organizator: Šolski center Kranj

Koordinator: Gaja Črnac